Klasy 1-3

Konkurs karaoke w świetlicy szkolnej.

W dn. 28.03.2019 r. odbył się świetlicowy konkurs karaoke ''Śpiewać każdy może" dla uczniów klas I - III. Wzięło w nim udział 16 - stu uczestników. Konkurs poprowadziła Kornelia L., która zapraszała uczestników do zaprezentowania swoich ulubionych piosenek. Jury w osobie p. dyrektor Renaty Żołna oraz p. Małgorzaty Jabłońskiej,  po długiej naradzie ogłosiło wyniki.

Read more: Konkurs karaoke w świetlicy szkolnej.

W świetlicy zawitała Wiosna!

Oznaki nadejścia wiosny już od kilku dni można zaobserwować w naszej świetlicy. Ta radosna pora roku zainspirowała nas do wykonania prac plastycznych: wizerunku Pani Wiosny, wielobarwnych motyli, kolorowych kwiatów, bociana i budzących się z zimowego snu pszczółek. Nasi uczniowie z radością pomogli wykonać przepiękne dekoracje, ożywiły one pomieszczenie w którym codziennie przebywają.

Read more: W świetlicy zawitała Wiosna!

Powitanie wiosny w klasach młodszych

21 marca uczniowie edukacji wczesnoszkolnej powitali kalendarzową wiosnę. Pomimo niesprzyjającej aury wybraliśmy się z kolorowym gaikiem do lasu aby przynieść wiosnę do szkoły. Na polanie ubraliśmy gałązki kolorową bibułą i ze śpiewem na ustach wróciliśmy barwnym korowodem do szkoły. Należy zaznaczyć, że po południu zrobiło się zdecydowanie cieplej:)

Read more: Powitanie wiosny w klasach młodszych

Wiosna u najmłodszych.

W pierwszym dniu wiosny uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach. Wszystkie klasy przygotowywały zdrowe i pyszne kanapki. Uczyły się tańca irlandzkiego pod okiem pań anglistek z naszej szkoły oraz starszych koleżanek. W klasach odbywały się także zajęcia plastyczne, podczas których dzieci m.in. wykonywały portret Pani Wiosny. To był bardzo urozmaicony Pierwszy Dzień Wiosny. Miejmy nadzieję, że wiosna niebawem zagosci u nas na dobre.

Read more: Wiosna u najmłodszych.

Zajęcia kółka regionalnego w zawichojskim LAMUSIE

W ramach zajęć kółka regionalnego wybraliśmy się do Zawichojskiego Muzeum Kultury Dawniej „Lamus” mieszczącego się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście. Zebrano tam wytwory materialne dawnej kultury małomiasteczkowej i ludowej Powiśla Zawichojskiego. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła regionalnego odbyli tam wspaniałą lekcję etnografii. Po muzeum oprowadziła nas dyrektor MGOK - p. Patrycja Sus – Lutyńska. W interesujący sposób opowiadała uczniom o przedmiotach, meblach i narzędziach tam zebranych.

Read more: Zajęcia kółka regionalnego w zawichojskim LAMUSIE

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***