Ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru

W dniach 8 i 15 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja na wypadek pożaru. W pierwszym terminie ćwiczeniami objęto budynek A szkoły. Ewakuowani uczniowie, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy sprawnie przemieścili się na boisko, gdzie podsumowano ćwiczenia. Specjalista ds. bhp i ppoż. Pan Łukasz Mlak przypomniał o zachowaniach, które mają wpływ na nasze bezpieczeństwo w przypadku zagrożenia pożarem i poinformował o czasie ewakuacji.

Tydzień później próbny alarm ogłoszono w budynku B szkoły. Tym razem uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu ewakuowani zostali do sali gimnastycznej w budynku A. Ćwiczenia przeprowadzono z udziałem annopolskiej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ww. specjalisty bezpieczeństwa i higieny pracy, który również odniósł się do przebiegu ewakuacji.
Przy okazji ćwiczeń uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej mogli nie tylko z bliska obejrzeć wóz strażacki, ale także jego wyposażenie. Przedstawiciele lokalnej jednostki OSP serdecznie i cierpliwie zaspakajali dziecięcą ciekawość związaną z pracą z strażaka. Nadmienić przy tym należy, iż o przeprowadzanych ćwiczeniach powiadomiliśmy także Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku.
Uprzejmie dziękujemy Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej OSP w Annpolu na czele z jej dowódcą Panem Andrzejem Bednarkiem za niezawodną obecność i współpracę.

Organizatorem ćwiczeń był zespół do spraw bezpieczeństwa, wsparty pomocą pracowników administracji i obsługi.

J.Mochol

 

Szukaj

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***

Witryna online

Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.