Żywa lekcja przyrody - świat egzotycznych zwierząt

W dn. 13 czerwca 2013 uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną możliwość uczestniczyć w spotkaniu z fascynującym światem egzotycznych zwierząt. Zainteresowani uczniowie wzięli udział w „żywej lekcji przyrody” prowadzonej przez wieloletnich hodowców gadów, owad i pajęczaków. Wyeksponowane w 20 terrariach kameleony, agmy, gekony, modliszki, patyczaki, straszyki, liśce, karaczany, chrząszcze, skorpiony i pająki wzbudzały w obserwujących różnorodne emocje i wiele wrażeń.

 Interesująca pogadanka przybliżała charakterystyczne cechy oraz ciekawostki naukowe dotyczące świata prezentowanych zwierząt. Nie zabrakło odważnych, którzy nie tylko z bliska oglądali egzotyczne okazy, ale bez obawy zmysłem dotyku postanowili poznać  egzotyczne zwierzęta.
W zajęciach zorganizowanych w trzech grupach udział wzięło 107 uczniów szkoły podstawowej, w tym najliczniej reprezentowane klasy edukacji wczesnoszkolnej. Na zakończenie spotkania dzieci mogły nabyć patyczaka i w ten sposób rozpocząć własną, domową hodowlę tych popularnych owadów.

 

 

Szukaj

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***

Witryna online

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.