Klasy 1-3

Czas andrzejkowych wróżb

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię i są świetną zabawą zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Ale Andrzejki to przede wszystkim wspaniała okazja do dobrej zabawy. 28 listopada uczniowie klas młodszych bawili się doskonale przy dźwiękach muzyki znanych przebojów. O magiczny nastrój zadbały dzieci z klas trzecich, przygotowując przeróżne wróżby dla koleżanek i kolegów.

Czytaj więcej: Czas andrzejkowych wróżb

Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

Uczniowie klas młodszych, z okazji Święta Zmarłych, jak co roku odwiedzają groby na cmentarzu w Annopolu. Klasy trzecie odwiedziły mogiły żołnierzy poległych podczas I i II wojny światowej. Będąc na cmentarzu zawsze pamiętamy o zapaleniu zniczy na starych, zabytkowych, często zapomnianych grobach. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swojej miejscowości.

Czytaj więcej: Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

Dbamy o nasz "zielony zakatek"

Po wakacjach uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami postanowili zadbać o „zielony zakątek” w naszej szkole, który współnie, z pomocą rodziców zagospodarowalismy wiosną. Aby w nowym roku cieszył nas swoimi barwami uczniowie posadzili cebulki wiosennych kwiatów: krokusów, tulipanów i hiacyntów.

Czytaj więcej: Dbamy o nasz "zielony zakatek"

Klasy trzecie na wycieczce w rezerwacie

W dniu 30 października 2019 r. uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę krajoznawczo-przyrodniczą do rezerwatu „Doły Szczeckie”. Uczniowie spędzili dzień w pięknych okolicznościach przyrody. Naszym przewodnikiem był p. Kamil Tuszyński podleśniczy z Nadleśnictwa Gościeradów, który przekazał dzieciom wiele ciekawych informacji dotyczących rezerwatu, ukształtowania terenu, roślin i zwierząt.

Czytaj więcej: Klasy trzecie na wycieczce w rezerwacie

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Jak wszyscy wiemy, jest to akcja na rzecz poszanowania środowiska. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Przy tej okazji uczniowie dowiedzieli się, jak nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i jak stać się odpowiedzialnymi konsumentami. Dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani niszczyć środowiska w taki sposób jak dotychczas.

Czytaj więcej: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***