Mediacje

Międzynarodowy Dzień Mediacji

17 października 2019 r. przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. To dobry moment, by przedstawić naszej społeczności szkolnej listę aktualnych mediatorów rówieśniczych, a są nimi:
Aleksandra Koniarczyk, kl. 7a
Paulina Pajdowska, kl. 7a
Agata Suszko, kl. 7a
Weronika Mazur, kl. 7b
Martyna Ufniarz, kl. 7b
Oliwia Wójcicka, kl. 7b
Kamil Gałuszkiewicz, kl. 7b
Kacper Michalski, kl. 7b
Jakub Radziejewski –Rudziewicz, kl. 7b
Mediatorzy są po to, by pomagać w rozwiązywania konfliktów i szukaniu satysfakcjonującego porozumienia pomiędzy uczniami. Zapraszamy do współpracy!

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Mediacji

Obchodzimy Tydzień Mediacji

W dn. 14 -18.10.2019 r. obchodzimy kolejny Tydzień Mediacji w Polsce. W wielu instytucjach i miejscach w tych dniach podejmowanych jest szereg inicjatyw na rzecz edukacji prawnej orazi promowania rozwiązywania konfliktów i sposób z pomocą mediatora. Nasza szkoła także aktywnie włącza się w obchody Tygodnia Mediacji. W środę,16 października zaprosimy uczniów klas IV – VIII na spotkanie z Komendantem KP w Annopolu oraz ze szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia. Uczniowie klas IV- V uczestniczyć będą także w zajęciach prowadzonych przez  szkolnych mediatorów.

Czytaj więcej: Obchodzimy Tydzień Mediacji

KLUB MEDIATORA

Jak już informowaliśmy, pod koniec marca 2019 roku do grona przeszkolonych mediatorów rówieśniczych PSP w Annopolu dołączyło 9 uczniów z klas szóstych. Obecnie kilkunastu uczniów jest fachowo przygotowanych do tego, by wspierać swoich rówieśników w rozwiązywaniu konfliktów i sporów. Ponieważ chcemy jeszcze bardziej promować mediacje w naszym środowisku, dlatego powołujemy do istnienia Szkolny Klub Mediatora. O wszelkich działaniach Klubu informować będziemy na bieżąco, zapraszając Was także do udziału w różnych akcjach i wydarzeniach. 

Zbliża się Tydzień Mediacji w Polsce

Od ponad 10 lat w kalendarzu świąt nietypowych w październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mediacji. W roku 2019 przypada on na 17 października (czwartek). MDM wpisuje się w Tydzień Mediacji w Polsce obchodzony w tym roku w dniach 14-18 października. Promowanie rozwiązywania konfliktów i sporów poza salą sądową staje się coraz bardziej powszechne, także w szkołach, w których realizowane są programy mediacji rówieśniczych.

Czytaj więcej: Zbliża się Tydzień Mediacji w Polsce

Drugie spotkanie szkoleniowe mediatorów rówieśniczych

We wtorek, 26 marca 2019 r. dziewięcioosobowa grupa dziewcząt i chłopców z klas VI zdobywała szlify w zakresie prowadzenia mediacji rówieśniczych. Drugie spotkanie w ramach szkolenia przygotowującego uczniów do pełnienia roli mediatora w naszej szkole skoncentrowane było na omówieniu teoretycznych aspektów mediacji, ćwiczeniu monologu mediatora oraz stosowania technik mediacyjnych w praktyce. Pod okiem edukatora i mediatora Pani Ewy Trojanowskiej młodzież uczyła się, jak ujawniać i rozumieć potrzeby stron konfliktu oraz miała okazję przeprowadzić symulacje mediacji.

Czytaj więcej: Drugie spotkanie szkoleniowe mediatorów rówieśniczych